23 stycznia 2011

23 stycznia 2011

W dniu 23.01.2011r. w DPS w Kozuli, odbyło się Integracyjne Noworoczne spotkanie z kolędą.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Stokrotka” oraz Dom Pomocy Społecznej w Kozuli.Spotkanie to miało na celu przede wszystkim integrację mieszkańców z całą społecznością lokalną oraz ukazanie twórczości własnej osób niepełnosprawnych. Było to spotkanie wielopokoleniowe integrujące osoby starsze, dzieci i młodzież, podtrzymujące tradycje kolędowania. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób. Trwający jeszcze okres bożonarodzeniowy był wspaniałą okazją do spotkania się z najbliższymi oraz przekazania sobie najlepszych życzeń noworocznych. Innym ważnym elementem spotkania było świętowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka.
W tym uroczystym spotkaniu uczestniczył m.in. Pan poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk, ks. Dziekan Marian Daniluk, starosta bialski Pan Tadeusz Łazowski, v-ce starosta Pan Jan Bajkowski, dyrektor PCPR Halina Mincewicz i wiele innych osób z jednostek powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska.
Wiele ciepłych słów i pozdrowień pod adresem osób zamieszkałych i pracujących w Domu Pomocy Społecznej, a szczególnie babć i dziadków przekazali wymienieni goście.artystyczny został przygotowany, przez młodzież i starszych mieszkańców DPS-u, ale również cała widownia miała okazję włączyć się do śpiewu kolęd i razem z wykonawcami przenieść się w świąteczny klimat.


Jasełka w wykonaniu osób starszych to przedstawienie związane z Bożym Narodzeniem i o otaczających je wydarzeniach religijnych i historycznych. Kostiumy przygotowane wspólnie z instruktorami nadały wyrazu temu przedstawieniu a treść pobudzała do refleksji. Wiele radości sprawili najmłodsi wykonawcy dzieci i młodzież niepełnosprawna. Dzięki wielkiej cierpliwości i nadzwyczajnych umiejętności opiekunów, terapeutów przygotowane zostało barwne, wzruszające widowisko bożonarodzeniowe. Wszystkie wyśpiewane kolędy i pastorałki spotkały się z bardzo gorącym przyjęciem publiczności oraz licznymi wyrazami uznania.
Szczególnie dla osób niepełnosprawnych wspólne kolędowanie jest ogromnym przeżyciem i stanowi okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Przede wszystkim ma to służyć stworzeniu możliwości zaprezentowania nabytych umiejętności przed swoimi najbliższymi.
Integracyjne Noworoczne Kolędowanie odbyło się w atmosferze serdeczności i życzliwości, dostarczyło wiele przeżyć, emocji i wiary w lepsze jutro.
Wszystkim, którzy poparli naszą ideę przyjmując zaproszenie na spotkanie bardzo dziękujemy.

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.dpskozula.pl/wp-content/uploads/2018/03/DSCF4292.jpg);background-size: cover;background-position: left bottom;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 400px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}