6 wrzesień 2012

6 wrzesień 2012

W dniu 6.09.2012 roku odbył się Festyn Integracyjny „Kocham Cię Życie” organizowany przez Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Stokrotka” w Kozuli.
Cała impreza odbyła się na terenie DPS w Kozuli, z której bezpośrednio i pośrednio skorzystało około 300 osób, w tym ok. 120 niepełnosprawnych z powiatu bialskiego, około 70% to kobiety w wieku do 50 r.ż.
Na Festyn zaproszenia otrzymały wszystkie jednostki pomocy społecznej z terenu powiatu bialskiego.
Cel i zadania tej imprezy zmierzały do:
– wspólnej zabawy, odreagowania psychicznego;
– uaktywniania twórczego osób niepełnosprawnych;
– umocnienia przyjacielskich więzi między uczestnikami Festynu, w tym między osobami niepełnosprawnymi.
Główną atrakcją Festynu był występ Pana Witolda Matulki, znanego tenora operowego. Swoim pięknym głosem i dobrym humorem przez godzinę zabawiał uczestników w/w imprezy. Na wspólne świętowanie było zaproszonych wielu gości i przyjaciół z powiatu bialskiego, miasta oraz gminy Biała Podlaska. Przybyło również wiele grup z uczestnikami z jednostek pomocy społecznej. Każda z nich mogła wystąpić na scenie z dowolnym repertuarem.
Ważnym punktem programu było oficjalne otwarcie Wiejskiego Centrum Aktywności Społecznej oraz Punktu Postojowego na trasie rowerowego szlaku turystycznego. Inwestycja ta była współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przy współpracy z Bialskopodlaską Lokalną Grupą Działania. Dzięki stworzeniu takiego miejsca będzie można podejmować wiele ciekawych inicjatyw o charakterze integracyjnym.
Festyn Integracyjny „Kocham Cię życie” był także okazją do promocji innego projektu realizowanego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kozuli. Projekt ten o nazwie „Kto się uczy ten coś znaczy” finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego miał na celu zorganizowanie cyklu szkoleń przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Takie działania mają szansę przełamać wszelkie bariery jakie stoją przed takimi osobami oraz rozpocząć pewien proces, który zaowocuje podniesieniem poziomu aktywności społecznej.
Wszyscy uczestnicy festynu mogli skorzystać z urządzeń rekreacyjnych, takich jak: trampolina, zjeżdżalnia itp. oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi . Dla przybyłych gości nie zabrakło ciasteczek z domowych wypieków oraz gorącej kawy i herbaty. Bigosu, grochówki i kiełbasek było do woli, więc nikt nie odjechał głodny.
Wspólna zabawa była ostatnim punktem programu tegorocznego Festynu.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://www.dpskozula.pl/wp-content/uploads/2018/03/DSCF4292.jpg);background-size: cover;background-position: left bottom;background-attachment: fixed;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 400px;}div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container.dfd_stun_header_vertical_parallax {-webkit-transform: -webkit-translate3d(0,0,0) !important;-moz-transform: -moz-translate3d(0,0,0) !important;-ms-transform: -ms-translate3d(0,0,0) !important;-o-transform: -o-translate3d(0,0,0) !important;transform: translate3d(0,0,0) !important;}

Facebook